Neden Marka Tescil?

Aydın-marka-tecil

Aydın-marka-tecil

Neden Marka Tescil

Neden marka tescili? diyorsanız, Markanın gerçek sahibinin kim olduğunu ve o markayı kullanabilecek gerçek sahibini kanıtlamaktadır.  Tescil işlemi, markayı icra eden ve ilk kullanmayı akla getiren kişinin yasa kapsamında korunması hedefi ile yürütülmektedir. Marka tescili Aydın şirketimiz tescil işlemler konusundan uzun yıllardır sektörde yer almasının verdiği tecrübe ile siz marka sahiplerimize kaliteli ve verim alacağınız hizmetler sunmaktadır.

Aydın Marka Tescili firmamız aracılığı ile yapılan tescil işlemi, firmaların kurumsal imajının koruma altına alınması açısından önem taşımaktadır.

Tescil işlemi tamamlanan markalar, tescilsiz markalar ile kıyaslanırsa ciddi avantajları bulunmaktadır. Başvuru esnasında, incelenen, tescile uygun bulunması durumundan ilana çıkarılan markalar bu süreçte ve tüm kişiler tarafından görüş ve itirazlarına açık konumdadır. Bir marka, bu süreçte resmi kuruluşların ve kamuoyunun incelemesinde geçtiğinden dolayı daha sağlam temellere nail olur.

Aydın marka patent tescili şirketimiz hizmetleri kapsamında tescil edilen markalar hiçbir problem taşımaması ile birlikte, marka sahibi, elinde hak sahibi olduğunu markanın bir kanıtını taşır. Haksız maddi gelir girişimlerine kolaylıkla mani olunabileceği gibi gerek maddi gerekse manevi yaptırımların  uygulanmasını söz konusudur.

Markalar tescil edilmesinde asıl amaç; yalnızca diğer kişilerce haksız maddi gelir elde edilmesine mani olmanın yanında, haksız maddi gelirse elde ediyor suçlamaları ile asıl marka sahibinin mani olunmasının da önüne geçilmektedir. Çünkü; elinde varlığından haberi bile olmadığınız lakin sizin markanız ile ayırt edilmesi güç derece benzer olan tescilli bir marka sahibi bir kişi ve ya kuruluş, marka sahibi aleyhinde yaptırımlarda bulunabileceği gibi haklarında yasal süreç başlatarak tescilden doğan hakları kullanmasını engelleyebilir.

Patent tescili önemi ise, buluşların korunması ve tescilden kazanılan hakları sadece asıl buluş sahibi tarafından kullanılmasını sağlamaktadır. Diğer kişilerin buluşu icra etmesi gibi durumları engellemektedir. Aydın patent firması olarak buluşlarınızı tescil ederek kazandığınız hakları koruma altına alınması açısından hizmet vermekteyiz.