Marka Tescil

Aydın_marka_tescil

Aydın_marka_tescil

Marka Tescili Aydın

Marka Tescili; tasarlanan isim/kelime/işaret tarzı tüm imgelerin koruma altına alınmasını sağlayan kayıt işlemidir. Tüm şekil, harfi, kelime, ticaret unvanı simgelerin marka tesciline konu oluşturur. Marka tescil Aydın şirketimiz marka ve patent konusundan siz değeri işletmelerimize ve kişilere kaliteli hizmet vermektedir.

Aydın marka patent şirketimiz danışmanlığında yapılan Marka tescil, işletmelerin imalat ve satış süreçlerinde, ürün ve hizmetlerini taklide edilmesine karşı koruma altına alabilmek amacı ile önemli bir durumdur. Marka tescilinden kazanılan hakları kanıtlamak ve marka haklarına karşı yapılacak ihlallerin bertaraf etmek amacı ile, markaların tescil edilmesi zorunlu kılınmaktadır.

Başvuru Sahibi Evrakları (Şirket/Kurum)

  • Şirketin Faaliyet belgesi
  • Şirketin Vergi levhası
  • Vekaletname
  • Markaya yönelik bir örnek
  • Başvuru tutarının yatırılması ve yatırıldığını belirten banka dekontu/fişi

Başvuru Sahibi Evrakları (Gerçek Kişi/Bireysel)

  • T.C Kimlik Numarası
  • Vekaletname
  • Markaya yönelik bir örnek
  • Başvuru tutarının yatırılması ve yatırıldığını belirten banka dekontu/fişi

Tasarlanan markanın tescil işlemine konu olması ile markanın koruma altına alınmış olmaktadır. Bunun yanı sıra tescil, marka sahibinin haklarını da koruyan süreçtir. Marka sahibi olmak, bir markayı ilk akla getiren ve yasal hakları elinde bulunduran tek kişi anlamındadır. Marka, sahibine, markayı haksız icra eden, taklide konu yapan diğer kişiler ve kuruluşlar aleyhinde gerek maddi gerekse manevi anlamda yasal süreç başlatma hakkı tanımaktadır.

Başvurulacak markaların, tescillerinin benzerliği konusundan geniş çaplı olarak araştırmada bulunmak müracaatın problemsiz şekilde ilerlemesi açısından önemli bir süreçtir. Müracaatlar sırasında markanın önceden başka kişiler tarafından alınmış olması, müracaatın kısmi reddine ya da tamamen reddine neden olabileceğinden, vakit ve maliyet kaybına sebebiyet vermektedir.

Patent ise, buluşların koruma belgesidir. Tescil altına alınan buluşlar diğer kişiler tarafında kullanıma engel olunmaktadır. Patent tescili ile buluşlar 20 yıllık korunmakta ve her yıl tescil yenilemesine tabidir. 20 yıllık koruma uzatılmaz.