Marka Tescil Nazilli

Marka Tescil Kuşadası
11 Mayıs 2013
Marka Tescil Söke
11 Mayıs 2013

Marka tescil Nazilli

Marka Tescil; Bir firmanın ya da kuruluşun ürünlerinin piyasaya sürüldüğü isimlerin tescil edilmesi anlamına gelmektedir. Bu isimler işletmenin kendi ismi olabileceği gibi ürünleri açısından da icra edildiği isimler de olabilir. Aydın Marka tescil Nazilli ofisimiz danışmanlığında tescil edilen isimler yani markalar, kayıt altına alınarak marka sahiplerinin tescilden kazandığı bir takım hakları belirli süre boyunca korunmaktadır. Bu koruma süresi 10 yıldır. Ve talep edilmesi durumunda her 10 yılda bir yenileme işlemi yapılarak sınırsız uzatılabilir.

Marka tescili girişimleri başlatılmadan önce, kendi sınıfından ön araştırmanın yapılması gerekir. Ön araştırmanın olumlu sonuçlanması doğrultusunda başvurusu girişimleri başlatılabilir.

Marka Başvurusu Sahıs Adına Yapılacaksa ;

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Vekaletname
 • Tc Kimlik ve Vergi No
 • Logo Örneği

Marka Başvurusu Firma Adına Yapılacaksa ;

 • Ticari faaliyet Belgesi
 • Vergi Levhası Fotokopisi
 • Vekaletname
 • Logo Örneği

Nazilli marka tescili şirketimiz danışmanlığından Tescil edilen Markalar İle;

 1. Markanızın diğer kişiler tarafından tarafından faaliyete konu olması ve ya taklidin yapılmasını engelleme hakkına sahip olursunuz.
  Firmanızın ürün ve hizmetlerini tekel yürütme hakkını elinizde bulundurursunuz.
 2. Markaların tescil belgesi, ürün belgelendirme hizmetlerinde talep edilen evraklar açısından ilk basamaktadır.
 3. Ürün veya hizmetiniz konusunda tek hak sahibi olmanızın tek hukuki şekli markanızı tescil ettirmektir. Yasal anlaşmazlıklar halinde hakkınızı savunabileceğiniz tek dayanaktır.
  Firmaların imajı kapsamında her daim etkilisi olan bir belgedir.
 4. Tüketici tarafından, markanın tek olması güven ve imaj sağlamasının yanında, markaya ayrılan maddi kaynakları da destekleyici bir görevi bulunmaktadır.
 5. Piyasada marka olma yolunda ilk adım olması beraberinde, tescil belgesi gerek yurt içinde gerekse yurt dışındaki  yatırımları da koruma özelliği taşımaktadır.

Bir önceki yazımız olan Marka Tescil Germencik başlıklı makalemizde Germencik Marka Tescil ve Marka Tescil Germencik hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments are closed.