Marka Tescil Kuşadası

Marka Tescil İncirlova
11 Mayıs 2013
Marka Tescil Nazilli
11 Mayıs 2013

Kuşadası Marka Tescil

Marka Tescil; üretilen bir mal veya hizmetin aynı sektörde yer alan diğer mal veya hizmetlerinde farklı bir yapı kazanması amacı ile yapılan kayıt işlemidir. Kuşadası marka tescil ofisimiz aracığı ile unvanları, işaretlerin, logolar gibi unsurların hepsi tescil işlemine konu olmaktadır.

Marka tescil Aydın şirketimiz danışmanlığında Tescil edilen markalar, önem teşkil etmesinin yanında, aynı sektörde yer alan diğer rakip işletme veya kişiler tarafından kullanıma konu olamaz. Tescil başvurusu yapılmadan önce, mutlaka marka ile ilgili olarak ait olduğu sınıfından ön araştırılma yapılması gerekmekte ve olumlu olması ile birlikte başvurusunun girişimlerinin başlatılması gerekmektedir.

Marka Başvurusu Şahıs Adına Yapılacaksa ;

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Vekaletname
  • Tc Kimlik ve Vergi No
  • Logo Örneği

Marka Başvurusu Firma Adına Yapılacaksa ;

  • Ticari faaliyet Belgesi
  • Vergi Levhası Fotokopisi
  • Vekaletname
  • Logo Örneği

Günümüzde neredeyse tüm işletmeye ya da şirketler markaları ile tanınmaktadır. Marka, kuruluşların ticari imajı bakımından değerlendirilmektedir. Tescil edilen bir ürün veya hizmetin sahibi haricinde diğer bir firma ya da kişiler nezdinde icra edilememesi marka sahibine güven aşılar. Tescil edilen bir markası olan firma sadece izin göstermesi ile diğer kişilere kullanabilme imkanı sağlar.

Markaların tescil edilmesi ile, bu markanın taklide konu olması halinde suç işleyenler, yasal boyutta gerek manevi gerekse maddi anlamda asıl marka sahibinin yaşadığı zararı karşılamak zorunda kalır. Markayı taklide konu yapanlar çeşitli cezalar alması ile birlikte markanın ve işletmenin imajının korunması sağlar.

Bir önceki yazımız olan Marka Tescil Germencik başlıklı makalemizde Germencik Marka Tescil ve Marka Tescil Germencik hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Marka Tescil Germencik başlıklı makalemizde Germencik Marka Tescil ve Marka Tescil Germencik hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments are closed.