Marka Tescil İncirlova

Marka Tescil Germencik
11 Mayıs 2013
Marka Tescil Kuşadası
11 Mayıs 2013

İncirliova Marka Tescil

Marka tescil, mal ve ya da hizmetlerde, marka icra eden ve marka sahiplerinin haklarını  koruma altına alan bir sistemdir. Bir markanın asıl sahibi, ilgili markayı ilk defa akla getiren, bir mal veya hizmette icra eden ve faaliyete geçirmeyi sürdüren kişidir.

Marka tescil İncirliova firmamız sizlere tescil hususundan danışmanlık hizmeti sunmakta ve istekte bulunulması durumda ise, tescil edilmesinin ardından ilerleyen süreçlerde de hizmet vermekteyiz.

Marka tescil Aydın şirketimiz danışmanlığından yapılacak markaların tescil edilmesi ciddiye alınması gereken bir konudur.Çünkü, tescil müracaatı yapılan bir markaya yönelik, aynı sektörde bulunan diğer işletmeler veya kişiler tarafından icra edilmesi söz konusu olamaz

Marka ait olduğu sınıfında araştırılmasının akabinde marka paten Aydın ofisimiz danışmanlığından müracaat işlemi başlatılacak.

Marka Başvurusu (Birey İçinse)

  • Nüfus Sûreti Nüshası
  • Vekaletname
  • Tc Kimlik ve Vergi No
  • Logo varsa bir adet örnek

Marka Başvurusu (Firma İçinse)

  • Firma ticari işletim Belgesi
  • Firma Vergi Levhası Nüshası
  • Vekaletname
  • Logo varsa bir adet örnek

Tescil edilen markalar 10 yıllık korumaya dahil edilir. Bu koruma süresinde markalar, diğer kişiler tarafından kullanılamaz. Koruma süresinden tamamlanması ile, marka sahibinden talep gelmesi durumundan marka ve patent İncirliova şirketimiz tarafından yapılacak yenileme işlemi ile koruma süresi 10’ ar yıllık aralıklar ile sınırsız olarak uzatılabilir.

Patent tescili, dünyada ilk olma özelliğine sahip olan buluşların tescil edilmesi işlemi bütünüdür. Tescil edilen buluşlar yasada öngörülen 20 yıllık korumaya tabidir. Bu süre içinde her yıl yenileme işleminin yapılması gerekir. Ve 20 yıllık süre uzatılmaz.

Bir önceki yazımız olan Marka Tescil Didim başlıklı makalemizde Aydın marka patent firmaları, Didim Marka Tescil ve Marka Tescil Aydın hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments are closed.