Marka Tescil Buharkent

Marka Tescil Söke
11 Mayıs 2013

Buharkent Marka Tescil

Marka Tescil; piyasada yer alması  talep edilen logo, işaret, isim, simge gibi tüm imgelerin kayıt altına alınması işlemleri bütünüdür. Buharkent marka tescil firmamız tescil kapsamında sizlere daima hizmet vermektedir.

Markaları tescil edilmesi mühim bir konu olması yanında, tescil girişimleri başlatılarak tescil alan markalar,  faaliyete konduğu sektöründe yer alan diğer firma ya da şahıslar nezdinde icra edilemez.

Marka patent Buharkent ofisimiz danışmanlığında girişimlerde bulunulacak tescil işlemleri öncesinde, markalar tescil edilmesi gereken kendi sınıfında ilk önce ön sorgulaması yapılmalıdır.

Marka ilgili sınıfından sorgulamasının ardından müracaat girişimleri yapılması gerekmektedir. Tamamlanan ön sorgulama işlemi ile birlikte tescil edilmeye uygun olan markaların müracaat girişimleri Buharkent marka patent ofisimiz danışmanlığında yapılacaktır.

Marka Başvurusu Şahıs İçin

  1. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  2. Vekaletname
  3. Tc Kimlik ve Vergi No
  4. Logo Örneği

Marka Başvurusu Firma İçin

  1. Ticari faaliyet Belgesi
  2. Vergi Levhası Fotokopisi
  3. Vekaletname
  4. Logo Örneği

Sıraladığımız bu evrakların marka tescil Buharkent şirketimize ibraz etmeniz akabinde tescil işlemi başlatılacaktır. Tescil alan markalar, 10 yıllık koruma sahip olmaktadır. Bu süre bitince korumanın sürerliği için yenilme işleminin yapılması gerekir. Yenileme işlemi 10 yıllık süreler de yapılır ve bu işlemin yapılması ile birlikte markaların koruması sınırsız olarak devam ettirilebilir.

Patent ise, buluşların veya icatların kayıt altına alınması sonucunda korunması anlamına gelir. Korumaya alınan buluşlar sahiplerine yasa kapsamında bir takım haklar kazandırmaktadır. Bu haklar diğer kişiler aleyhinde ileri sürülebilir. Patent tescili ile buluşlar 20 yıllık koruma alınmaktadır. bu sürede her sen tescil yenilemesi yapılması gerekir. Yoksa patent hükümsüz duruma düşer. Ayrıca buluşların 20 yıllık korumasının uzatılması söz konusu değildir.

Bir önceki yazımız olan Marka Tescil Kuşadası başlıklı makalemizde Kuşadası Marka Tescil ve Marka Tescil Kuşadası hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments are closed.